2019. June 26., Wednesday
tól ig

2019-06-26 12:07 Dani Ceballos és Jesús Vallejo bejutottak az U21-es Európa-bajnokság elődöntőjébe. A spanyolok a francia válogatottal csapnak össze csütörtök este, 21:00-s kezdéssel. A másik ágon német-román meccset rendeznek. Ceballos a torna eddigi három mérkőzésén két gólt, két gólpasszt és egy meccs embere díjat jegyzett.

2019-06-14 09:59 A következő szezonban 7 játékos és 3 edző (Zidane, Betonni és Msaidie) lesz a Real Madrid keretében, akiknek francia az anyanyelve – ez a klub történelmében a legmagasabb szám. Pogba és Mbappé leigazolásával pedig még tovább nőne az arány.

2019-06-09 01:11 Courtois és Hazard végigjátszották a tegnapi Belgium–Kazahsztán válogatott mérkőzést, mely 3-0-s eredménnyel ért véget. A Real Madrid által két nappal ezelőtt szerződtetett támadónak ez volt a 100. fellépése a nemzeti csapatban.

2019-06-08 11:24 Sergio Ramos tegnap 122. győzelmét szerezte a spanyol válogatott színeiben, a 164. mérkőzésén, ezzel pedig házi és egyben világrekordot döntött. Az eddigi csúcstartó Casillas volt 121 győzelemmel 167 meccsen.

2019-06-06 15:09 Luka Jović az előző szezonban minden 97. percben gólt lőtt vagy gólpasszt adott.

2019-06-05 09:47 60 millió eurós árával Luka Jović lett a legdrágábban igazolt középcsatár a Real Madrid történelmében. Őt követi a brazil Ronaldo (45 millió euró), Benzema és Morata (35 millió euró) és Anelka (30 millió euró).

2019-05-31 20:39 HIVATALOS! A klubok megállapodása értelmében Óscar Rodríguez további egy szezonra kölcsönben marad a Leganés csapatánál. A fiatal támadó középpályás a 2018/19-es idényben összesen 2515 percet játszott a madridi kiscsapatban, négy gólt és négy asszisztot szerezve.

2019-05-29 16:59 A KPMG által készített The European Elite 2019 című gazdasági tanulmány a világ legértékesebb futballklubjait rangsorolja. A lista első helyén a 3224 millió dollárt érő Real Madrid áll, utána sorrendben pedig a Manchester United, a Bayern München és a Barcelona következik.

2019-05-24 01:45 Napra pontosan 19 évvel ezelőtt, 2000. május 24-én nyerte meg a Real Madrid a Nyolcadikat. A spanyol házidöntőben Morientes, McManaman és Raúl egy-egy góljával 3-0-ra győzte le a királyi gárda a Valenciát. Pályára léptek: Casillas, Míchel Salgado (Hierro, 85’), Iván Campo, Iván Helguera, Karanka, Roberto Carlos, McManaman, Redondo, Raúl, Anelka (Sanchís, 80’) és Morientes (Sávio, 72’).

2019-05-21 14:39 Az AS a keret valamennyi tagjának jövőjével kapcsolatban megkérdezte az olvasóit. A kérdés egyszerű volt: menjen vagy maradjon? A leglátványosabb eredmények (>75%) Navas, Carvajal, Odriozola, Ramos, Reguilón, Brahim és Vinícius (maradjanak), valamint Mariano és Bale (menjenek) esetében születtek.

2019-05-20 13:03 Luka Modrić a Real Betis ellen játszotta 200. spanyol bajnoki mérkőzését.

2019-05-20 02:09 Egy érdekes statisztika: a Real Madrid a nyolcadik helyen zárna, ha a bajnoki szezonban gyűjtött pontokat Zidane visszatérésétől számítjuk.

2019-05-18 14:00 Napra pontosan 59 évvel ezelőtt, 1960. május 18-án hódította el a Real Madrid az Ötödiket az Eintracht Frankfurt elleni 7-3-as döntőn. Puskás négy, Di Stéfano pedig három gólt szerzett a futballtörténelem egyik legjobb meccsén.

2019-05-16 23:29 Egy gazdasági szaktanulmány (Band Finance World) a Real Madridot nevezte meg mint a világ legértékesebb futballmárkája, ami 1,64 milliárd eurót ér. A királyi gárda ezzel a Manchester Unitedet (1,47 milliárd) és a Barcelonát (1,39 milliárd) előzi meg.

2019-05-11 12:06 Napra pontosan 53 évvel ezelőtt, 1966. május 11-én hódította el a klub a Hatodikat. A döntőben a Partizan csapata volt az ellenfél, az állást pedig csak az utolsó 20 percben sikerült megfordítani Amancio és Serena góljainak köszönhetően. Ez a győzelem volt a Yé-yé-korszak talán legnagyobb sikere. Az 1965/66-os kiírásban egyébként Puskás is több meccsen pályára lépett, összesen öt gólt szerezve. A döntőbeli kezdőcsapat: Araquistáin, Pachín, De Felipe, Zoco, Sanchís, Pirri, Velázquez, Serena, Amancio, Grosso és Gento.

2019-05-09 12:33 A CIES legfrissebb kutatási anyaga az öt topliga U20-as játékosait rangsorolja piaci érték alapján. Utóbbit saját algoritmus alapján határozta meg az igen neves, statisztikai analízissel foglalkozó svájci cég. Ezen a listán Vinícius Jr. a hetedik, Brahim pedig a harminckettedik helyet kapta meg.

2019-04-29 10:48 Kroos a Rayo Vallecano ellen játszotta 150. bajnoki meccsét a Real Madrid színeiben.

2019-04-23 12:59 Benzema mesterhármasának köszönhetően a Real Madrid 6100 rúgott gólnál a spanyol bajnokság történetében. Külön kiemelendő, hogy a királyi gárda az első csapat, amelynek sikerült elérnie ezt a mérföldkövet. Utánuk a Barcelona (6082) és az Athletic Bilbao (4708) következik a sorban.

2019-04-23 11:45 Karim Benzema a Real Madrid legbefolyásosabb játékosa a 2018/19-es idényben. A francia támadó szerezte a csapat legtöbb gólját, ő játszott a legtöbbet a keret tagjai közül, és ő volt tagja a legtöbb alkalommal a kezdőcsapatnak. Benzema 30 gólnál jár az idényben, őt Bale követi, 14 találattal. Ami a játékidejét illeti, Karim a csapat 52 mérkőzéséből 50-en pályára lépett, összesen 4048 percnyi játékidőt kapva.

2019-04-16 19:48 Federico Valverde az Eibar és a Leganés ellen is a kezdőcsapat tagjaként lépett pályára. Ezen a két mérkőzésen összesen 19 labdaszerzést tudott bemutatni, amivel magasan kiemelkedik a csapatból.

2019-04-09 17:44 Érdekesség, hogy a Zidane által legtöbbet foglalkozott játékos nem más, mint Lucas Vázquez. A spanyol szélső összesen 124 meccsen lépett pályára a francia tréner irányítása alatt. Szintén érdekesség, hogy Lucas elsősorban a meccsek utolsó fél óráiban produkált kiemelkedő mutatókat (15 gól és 25 assziszt).

2019-04-07 17:42 A tegnapi első Benzema-gól volt a 400. találat azokon a mérkőzéseken, melyeken Zinédine Zidane irányította a Real Madridot mint vezetőedző.

2019-04-07 13:05 Keylor Navas tegnap játszotta 100. bajnoki meccsét a Real Madrid színeiben. Ő az első külföldi kapus, akinek sikerült elérnie ezt a mérföldkövet.

2019-04-06 14:50 Sergio Ramos töltötte a legtöbb játékidőt a pályán a Real Madrid játékosai közül a spanyol bajnokság idei kiírásában. A kapitány 2474 percnyi játékidőt kapott, őt követi Benzema, 2435 perccel. Minden sorozatot figyelembe véve Ramos 3661 percet, illetve 42 mérkőzést kapott az idény során edzőitől.

• Forrás: realmadrid.com
  • Szerző(k): Zs. Csaba

2019-04-04 19:04 Zizou a hétvégén, az Eibar ellen 100. alkalommal fogja dirigálni a Real Madridot a spanyol bajnokságban. Az eddigi 99 meccsen 70 győzelem és 269 rúgott gól áll a ZZ-féle Real Madrid neve mellett, no és persze egy bajnoki cím.

2019-04-04 14:38 A Real Madrid már 15 elveszített mérkőzést tudhat a háta mögött a 2018/19-es idényben, ami már csak eggyel marad el az elmúlt évtized legrosszabb mutatójától, amit a csapat a 2008/09-es idényben produkált. A gólkülönbség miatt sem büszkélkedhetnek a játékosok, hiszen a jelenlegi szezon mutatója a legrosszabb a 2006/07-es idény óta.

2019-04-04 08:38 Gareth Bale a Valencia ellen játszotta 150. bajnoki mérkőzését a Real Madrid színeiben. A walesi szélső ezen meccseken 98 alkalommal hagyhatta el győztesen a pályát, és összesen 78 gólt szerzett a találkozókon.

2019-04-01 12:02 Zidane-nak a tegnapi volt az 50. bajnoki meccse edzőként a Santiago Bernabéuban.

2019-03-27 00:57 A spanyol válogatott tegnap 2-0-s győzelmet aratott Málta ellen idegenben. Sergio Ramosnak ez volt a 121. győzelme a nemzeti csapatban, ezzel egalizálta Casillas rekordját. A kapitány és Asensio végigjátszották a találkozót.

2019-03-26 13:22 Sergio Ramos napra pontosan 14 évvel ezelőtt, 2005. március 26-án debütált a spanyol válogatottban. A kapitány akkor Puyolt váltotta félidőben egy Kína elleni barátságos meccsen. Azóta még további 161 találkozón húzta magára a La Roja címeres mezét, s hamarosan beérheti Casillast (167) mint a nemzeti csapat történelmének legtöbbször pályára lépett labdarúgója.