2019. November 21., Thursday
tól ig

2019-11-19 15:13 A PSG elleni BL-meccsen a szezonban először lesz teltház a Santiago Bernabéuban.

2019-11-18 08:53 Mivel Horvátország már biztosan kvalifikálta magát a 2020-as Európa-bajnokságra, Luka Modrić visszatér Madridba. A középpályás hazája szövetségével egyeztetve döntött úgy, hogy nem lép pályára Grúzia ellen, mivel tudja, hogy ezt a gesztust klubja is értékeli majd.

2019-11-13 10:26 Luka Modrić: „Kedvelem Olaszországot, közel van Horvátországhoz. Követem a Serie A alakulását, mivel több válogatott csapattársam is ott játszik. Az olaszok fantasztikusak, hasonló mentalitásúak, mint mi, horvátok. Meglátjuk, hogy egyszer játszom-e ott. De erről nem tudok mit mondani, mivel a Real Madrid játékosa vagyok. Szeretek itt játszani és jelenleg csak itt tudom elképzelni a jövőmet.”

2019-11-12 11:35 Az El Larguero szerint nyolc hónappal a Real Madrid kispadjáról való távozása után Santiago Solari nagykövetként térhet vissza a klub kötelékébe.

2019-11-11 15:07 Fede Valverde az eddigi lehetséges 1260 játékpercből 602-t töltött a pályán a Real Madrid mezében a 2019/20-as idényben. Vele a csapatban 22 lőtt és mindössze 2 kapott gól a mérleg, míg nélküle 12 lőtt és 12 kapott találat.

2019-11-09 12:42 A Real Madrid a legutóbbi 7 bajnoki meccséből 5-ön nem kapott gólt, valamint 11 meccsből 10-en veretlen maradt.

2019-11-07 16:25 Az idei szezon házi góllövőlistájának dobogósai minden sorozatot figyelembe véve: Benzema (9 gól), Rodrygo (5 gól), Kroos és Ramos (3-3 gól).

2019-11-06 11:09 A SoccerLink szerint a Real Madrid is bejelentkezett Jadon Sancho játékjogáért. A forrás szerint a klub képviselői nemrég találkoztak az angol szélső ügynökével, hogy meggyőzzék őt érdeklődésük komolyságáról.

2019-11-05 11:10 A Real Madridban utoljára Dani Ceballos szerzett gólt közvetlenül szabadrúgásból még idén január 13-án. Azóta 19 próbálkozásból egyszer sem született gól. Gareth Bale például összesen 68 szabadrúgást végezhetett el, mióta Madridban játszik, és mindössze 4 alkalommal talált be. Ha az utóbbi öt évet nézzük, a Real Madrid 191 szabadrúgásából mindössze 14-szer lett gól.

2019-11-05 11:09 A Le Parisien szerint a PSG nettó 40 millió eurós éves fizetést fog ajánlani Kylian Mbappénak, hogy a klubnál tartsák őt. A lap szerint a Real Madridnak 300 millió euró pihen a számláján, amelyért 2020 nyarán remélik megkapni a világbajnok támadót.

2019-11-05 08:48 A Real Madrid legendás középpályása, Guti az Almería csapatának edzője lett, így rövidebb kitérő után visszatér Spanyolországba. A másodosztályban szereplő egyesület tegnap jelentette be az egykori középpályás kinevezését.

2019-11-04 13:16 Hivatalossá vált, hogy Felix Zwayer lesz a Real Madrid - Galatasaray BL-mérkőzés játékvezetője! A német bíró még sosem vezetett mérkőzést a királyi gárdának.

2019-11-04 12:35 Az ellenfelek immár 353 perce képtelenek betalálni Thibaut Courtois kapujába, ezzel a belga túlszárnyalta eddigi rekordját, amelyet tavaly decemberben állított fel 342 kapott gól nélküli perccel.

2019-11-04 12:32 A Real Madrid a 0-0-ra végződött madridi derbi kivételével az összes meccsét megnyerte, amikor Fede Valverde a kezdőcsapatban kapott helyet. Az eddigi 14 meccsen összesen 7 győzelmet aratott a csapat.

2019-11-04 12:26 A Real Madrid Cristiano Ronaldo ittléte alatt a mérkőzések 8,86%-án maradt gólképtelen. Mióta a portugál távozott, ez a szám 23,94%-ra nőtt.

2019-11-04 12:21 A szezonban legtöbbet pályára lépők: Casemiro (1230 perc), Ramos (1140 perc) és Benzema (1124 perc).

2019-10-30 15:47 Roque Mesa, a Leganés játékosa: "Krízis a Real Madridnál? Én nem így látom. Bárcsak mi lennénk ilyen krízisben..."

2019-10-17 13:23 Ronaldinho: „Vinícius a világ egyik legjobb klubjánál van. Nemsokára a legjobb játékosok között emlegethetjük majd. Remélem, a Clásico jó meccs lesz, sok góllal és a nagy nevek tündöklésével.”

2019-10-17 12:54 Zinédine Zidane még sosem veszített mérkőzést a Real Madrid edzőjeként válogatott szünet után. A francia mester idevontakozó rekordja 11 meccsen 9 győzelem és 2 döntetlen, 31 rúgott és 10 kapott gól.

2019-10-15 10:16 Jó hír, hogy Modric és Bale a válogatott szünetben szerzett sérüléseik ellenére szinte biztos, hogy ott lesznek az El Clásicón.

2019-10-15 10:12 Luca Zidane: „Az átigazolásom nagy változás volt számomra. De nem sajnálom, hogy elhagytam a Real Madridot. Tudtam, hogy ez egy fontos lépés lesz, és meg akartam tenni, mert egy profi csapatnál kellett játszanom. Játszani és bebizonyítani, hogy mire vagyok képes. Meglátjuk, mi történik a következő években. Megértem, hogy mindig a Real Madridról kérdeznek, de már nem ott játszom. Látom, hogy a csapat jó formában van, és bár a BL-ben nem voltak túl jó eredményeik, én bízom a keretben.”

2019-10-15 09:53 Robbie Fowler, a Liverpool egykori támadója: „Pár éve készítettem egy interjút Klopp-pal. Elmondta, hogy jópár nagyon gazdag csapatot visszautasított már, az egyik a Manchester United volt, a másik talán a Real Madrid. Azt mondta, nem tetszik neki, hogy kizárólag az üzleti érdekekre összpontosítanak.”

2019-10-14 11:07 Az AS mai címlapján: „A Jövő Fehér”. A Real Madridot összesen kilenc 24 évnél fiatalabb játékos képviselte a válogatott szünetben: Lunin, Ceballos, Achraf, Militão, Ødegaard, Valverde, Kubo, Rodrygo és Reguilón.

2019-10-14 10:39 Casemiro a Real Madridban és a válogatottban a mérkőzések 95%-ban a pályán tartózkodott, a lehetséges 1170 percből 1114-et játszott végig.

2019-10-14 10:26 Luka Modrić sérülést szenvedett hazája Wales elleni mérkőzésén. A középpályás a jobb combjára kapott rúgást, ami miatt le is kellett cserélni. Az elsődleges hírek szerint most 2-3 napot mindenképp pihennie kell, így a Mallorca ellen biztosan nem lesz bevethető.

2019-10-10 13:01 Messi: „Szerettem volna, ha Cristiano Ronaldo a Real Madridnál marad, mindig hozzáadott valamit a rivalizálásunkhoz és az El Clásicókhoz is. A távozása ellenére a Madrid nagyon erős, mindig ott vannak a legjobbak között.”

2019-10-10 12:46 A MARCA szerint Eriksen januárban a Real Madridba igazolhat. A dán középpályás szerződése jövő júniusban járna le a Tottenhamnél, akik így mindenképpen még a téli átigazolási időszakban szeretnének pénzt kapni játékosukért.

2019-10-09 14:17 Hivatalossá vált, hogy a Sevilla ellen kiállított Ousmane Dembélé kétmeccses eltiltást kapott, így ő biztosan nem lesz ott az október 26-án megrendezésre kerülő El Clásicón.

2019-10-08 23:46 Martin Ødegaard: „Kapcsolatban állok a Real Madriddal. Néha ők írnak nekem, és elmondják, hogyan látták az aktuális teljesítményemet. Legutóbb azt az üzenetet kaptam tőlük, hogy nagyon jól kezdem a bajnoki szezont, aminek örülnek. A Real Sociedad és annak szakmai stábja mutatja nekem a fejlődés útját. Úgy érzem, hogy itt kiemeltebb szerepe van a taktikai elemeknek, mint amit eddig megszoktam. Remekül érzem magamat, és szeretném a legtöbbet kihozni ebből a lehetőségből, egészen a kölcsönszerződés időtartamának utolsó napjáig. A norvég-spanyol meccs? Mindig jó élmény olyan játékosok ellen pályára lépni, mint Sergio Ramos. Ebből a szempontból ez a találkozó különleges lesz számomra.”

2019-10-08 18:40 A La Liga megváltoztatta a Real Madrid–Leganés mérkőzés időpontját a 11. fordulóban! Eredetileg 19:00-kor került volna megrendezésre, a módosítás értelmében pedig 21:15-kor kezdődik majd az összecsapás.