VIDEÓ – A Második megnyerése

A Real Madrid 1957. május 30-án emelhette magasba másodszor a legrangosabb európai kupasorozat megnyeréséért járó trófeát.

A Real Madrid 1957. május 30-án szerezte meg második BEK-serlegét. A torna döntője különleges volt, hiszen a Santiago Bernabéu Stadion adott otthont az eseménynek. A madridisták ebben az évben címvédést ünnepelhettek, hiszen az azt megelőző esztendőben is a blancók hódították el a trófeát. Az ellenfél ezúttal a Fiorentina volt, a találkozó végederménye pedig 2-0 lett. Di Stéfano lőtte a mérkőzés első gólját a 70. percben (büntetőből), majd Gento zárt le végleg minden nyitott kérdést, miután néhány perccel később a hálóba helyezte a labdát a nyújtózó kapus mellett.

A döntőbe vezető úton a Real Madrid a Rapid Wien, a Nice és a Manchester United együttesét búcsúztatta. A Fiorentina elleni győzelem azt jelentette, hogy a Real Madrid először szerezte meg egyszerre a bajnoki címet és a BEK-serleget, vagyis ez volt az első duplázás a klub történetében.