VIDEÓ – Amikor Benzema hülyét csinált az Atlético védelméből

2017 május 10-én fontos este várt a Real Madridra, hiszen a városi rivális Atlético Madrid elleni BL-mérkőzés tétje nem volt kisebb, mint a döntőbe jutás. A párharc első meccsén magabiztos, 3-0-s győzelmet arattak Cristianóék, a portugál mesterhármast szerzett, ezzel jelentős előnyt biztosítva a csapatnak a visszavágóra. Az Atléticónak tehát három gól kellett a hosszabbítás és a tizenegyesek kiharcolásához, és jól is kezdődött a találkozó a matracosok számára. Saúl és Griezmann (büntető) góljaival 16 perc után már 2-0-t mutatott az eredményjelző, így forrósodott a talaj a blancók számára. Ám ekkor jött Karim Benzema, aki a 42. percben olyan cselsorozatot csinált az Atlético tizenhatosán belül, ami örökre beleégett az emlékezetünkbe, és amivel megteremtette a lehetőséget a csapat számára, hogy góllal fejezzék be az akciót. Először Kroos próbálkozott egy szokásos, jól helyezett lövéssel, ám ez a kísérlet még nem fogott ki az egyébként elképesztő formában lévő Oblakon, azonban Isco lecsapott a kipattanóra, és kíméletlenül szertefoszlatta az matracosok döntős álmait. A végeredmény 2-1 (összesítésben 2-4) lett, így a blancók bejutottak a Juventus elleni döntőbe.

Íme Karim Benzema csodálatos cselei:

A mérkőzés összefoglalója:

Annak idején így értékeltük a francia támadó teljesítményét az egytől egyigben:

Karim Benzema (7,5)
Az a varázslat, te jó ég. Csodálkoztam, hogy a szelid báránykák miért nem rúgtak egy isteneset alá, szerintem Benzema is. De ha már így alakult, új értelmet nyerhetett a „Három hülye!” nevet viselő rigmus, és az alapvonal is cinkos kacsintással nyugtázta a parádét, ez alapozta meg a mindent eldöntő, és lélektanilag is a legjobbkor érkező találatot. Volt még néhány ügyes csele is emellett, és bár a kapura ezúttal sem volt túlzottan veszélyes, mégis olyan dolgot mutatott, ami megteremtette a továbbjutást. Dicséretes, de van még polc feljebb is!

De itt vannak Zidane mérkőzés utáni mondatai, és a játékosok meccs utáni gondolatai is.

Forrás: Twitter, Youtube, Penamadridista.hu