2019. October 18., Friday

Cristiano Ronaldo tíz megdönthetetlen BL-rekordja a Real Madridban

• Ny. Viktor (viiiik)
  • Sept. 18, 2019, 3:05 p.m.
A Real Madrid ebben a szezonban is a BL-mezőny tagja, és ma meg is kezdi a remélhetőleg hosszú menetelését a PSG ellen. Az elmúlt évek sikereit némileg elhalványította a tavalyi szezon mélyrepülése, immár Cristiano Ronaldo nélkül. A portugál sztár tavaly nyári távozásával óriási űrt hagyott maga mögött, hiszen az évek során megtöltötte a klub históriáskönyvének aranyozott oldalait. Következzen tíz madridi rekord Cristiano Ronaldótól, amely valószínűleg nem lesz veszélyben az elkövetkezendő években. (Fontos! A listában található számok kizárólag a Real Madrid színeiben elért eredményeket tükrözik.)

105 találat a BL-ben (2009-2018)
Összességében már ennél is többet lőtt, de Madridban 105 gólnál állt meg a számláló. Az első találatot rögtön az itteni BL-debütálásán szerezte, 2009. szeptember 15-én a Zürich elleni 5-2-es meccs 27. percében. Az 50. találata nálunk a 2014-es Bayern elleni elődöntő visszavágóján (a 4-0-s kiütéses meccsen) elért első gólja, míg a századikat éppen a mai ellenfelünk, a PSG ellen szerezte 2018-ban a legjobb 16 között, büntetőből.

190918_Ronaldo_3

31 gólpassz a BL-ben (2009-2018)
A „legönzőbb játékosnak” kereken 31 assziszt jött össze madridi színekben, összességében pedig 44-nél jár már. Második madridi BL-meccsén kezdte meg a kiszolgálást (büntetőt harcolt ki Kakának, emellett kettőt lőtt, 3-0-ra nyertünk a Marseille ellen), a 13/14-es és a 16/17-es szezonban egyaránt 5-5 gólpasszt számlált. Utolsó asszisztját a Real Madridban mostani klubja, a Juventus ellen adta, a 17/18-as negyeddöntőben. Érdekesség, hogy az első alkalomhoz hasonlóan ezt a meccset is 3-0-ra nyertük, és itt is ő szerezte a másik két gólt!

Hatszoros BL-gólkirály (2012-2018)
Méghozzá zsinórban hatszoros BL-gólkirály! A 2012-13-as szezontól kezdve a 2017-18-as idényig senki nem tudott sikeres gólpárbajt vívni Cristiano Ronaldo ellen. A hat szezon során minden alkalommal legalább 10-szer beköszönt, ötször egyedül zsebelte be a címet, a 2014-15-ös szezonban Neymarral és Messivel megosztva.

7 mesterhármas a BL-ben (2012-2017)
Egészen 2012-ig kellett várni Ronaldo első mesterhármasára a BL-ben, ekkor az Ajax kapta a maflást (4-1-re nyert a Real). Aztán azonban szépen sorban kerültek fel a listára a kisebb-nagyobb ellenfelek: 2013-ban a Galatasaray, 2015-ben a Shakhtar Donetsk és a Malmö, 2016-ban a Wolfsburg, 2017-ben pedig a Bayern München és az Atlético is feliratkoztak Ronaldo triplái közé.

17 gól egy BL-szezonban (2013-14)
A Décima szezonjában Cristiano eddig elképzelhetetlen ütemben kezdte szállítani a gólokat. A BL-idény 13 meccsből állt a Real Madridnak, ezek közül Ronaldo 11 alkalommal játszott, és csupán egyszer, a Bayern elleni elődöntő odavágóján nem tudott gólt szerezni! A termést stílusosan keretbe foglalta, hiszen az első csoportmeccsen a Galatasaray ellen, és a döntőben az Atlético ellen is betalált. Abban a szezonban négy ellenfél sem úszta meg három gól alatt Ronaldótól, a Galata, a Juventus és a Copenhagen 3-3 alkalommal szenvedett, míg a Schalke 04 a nevéhez hűen négyszer kapitulált.

20 perc alatt 4 gól egy BL-meccsen (2015)
A 2015. december 8-án lejátszott Malmö elleni találkozó óriási madridi sikerrel zárult, hiszen 90 perc elteltével 8-0-s győzelemnek örülhetett a hatvanezres publikum jelentősebb része. A mérkőzés különösen emlékezetes lehet Cristiano Ronaldo számára, aki a 39. percben kezdte meg a gólok ontását, és az 59. percben fejezte be, csakhogy közben a 47. és az 50. percben esett találatok is Ronaldo neve mellé kerültek bejegyzésre. Azon a meccsen egyébként Benzema is három gólig jutott, rajtuk kívül még Mateo Kovacic tudott betalálni.

190918_Ronaldo

11 gól a BL-csoportkörben (2015-16)
Már a 17 gólos szezonjában is szépen termelt az első szakaszban (akkor ott 9 gólig jutott), két szezonnal később még erre is rátett egy lapáttal, és 11-szer köszönt be a csoportkörben. Mivel azonban a PSG elleni meccsek egyikén sem tudott gólt szerezni, így az előbb említett Malmö és a Shakhtar Donetsk lett elpáholva rendesen a portugál által – előbbi hat, utóbbi öt gólt kapott Cristianótól két-két meccsen.

10 gól a BL kieséses szakaszában (2016-17)
A csoportkörös rekordjához hasonlóan itt is a 17 gólos szezonja volt egy ideig a csúcs (8 találattal), de a 16/17-es szezonban meg tudta fejelni ezt is, és 10 találatig jutott, és igen, ugyanúgy 4 meccsen szerezte ezeket a gólokat, mint a csoportkörös rekordnál. Csakhogy itt komolyabb ellenfelek ellen érte el mindezt, három csapatnak is betalált a három utolsó szakaszban, a döntőben kettőt vágott a Juventusnak. Mostani klubja egyébként a kedvenc célpontja volt madridi színekben, négy különböző BL-szezonban összesen 10 gólt szerzett ellenük, ami a 105 gólt tekintve közel 10%-os arányt jelent.

Gól minden csoportmeccsen (2017)
Utolsó madridi szezonjában sem spórolt a gólokkal Cristiano, többek között a Real Madrid minden csoportmeccsén legalább egy találatot szerzett. Az APOEL négy, a Dortmund három, a Spurs kettő gólt nyelt tőle összességében. A Real Madrid összesen 17 gólig jutott ezen a hat meccsen, azaz a keret maradéka kevesebb (8) gólt szerzett, mint Ronaldo egymaga.

Zsinórban 11 meccsen gól a BL-ben (2017-18)
Az utolsó rekord a listán szép hidat képez az előző kettő között, hiszen a termelés a Juventus elleni BL-döntővel kezdődött, majd a következő szezon hat csoportkörös meccsével folytatódott. Ronaldo azonban nem állt le hét meccsnél, és oda-vissza gólt lőtt a legjobb 16 között a PSG-nek, majd egy körrel később a Juventusnak is. Azaz 2017. június 3. és 2018. április 11. között nem rendeztek Real Madrid meccset a BL-ben Cristiano-gól nélkül!