18 évvel ezelőtt választották a Real Madridot a 20. század legjobb klubjának

Alfredo Di Stéfano és Florentino Pérez 2000 december 11-én vehették át a FIFA díját.

A 2000-es évet a Real Madrid a 20. század legjobb csapatának járó díj átvételével zárta. A labdarúgó világszervezet által Rómában megrendezett díjátadó ceremónián Alfredo Di Stéfano és Florentino Pérez jelent meg, hogy a klubot képviselve személyesen vegyék át az elismerést. A Real Madrid a szavazatok jelentős részét, pontosan 42%-át szerezte meg, amellyel magasan kiemelkedett a mezőnyből. A második helyen a Manchester United (9,69%) állt, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára pedig a Bayern München állhatott fel (9,18%).

Florentino Pérez, Sepp Blatter, Di Stéfano

Ezt a kitüntetést a Real Madrid a pályán elért eredményei és a világ futballjának fejlődésében betöltött szerepe miatt kapta meg. A díj odaítélésekor a blancók 8 európai kupával és 2 Világkupával rendelkeztek, emellett két UEFA-kupa és két Latin kupa, 27 bajnoki cím, 17 Király-kupa, 5 spanyol szuperkupa és egy spanyol ligakupa is megtalálható volt a madridi trófeaszekrényben.